Kwaterka 2022

Drodzy rodzice, już za miesiąc zaczynamy obóz. Obóz nie może się obejść bez kwaterki, na którą w gronie bardziej doświadczonych harcerzy i kadry wyruszamy na parę dni przed przyjazdem uczestników. Budowane są wtedy stołówka, kuchnia, ziemianka, pomosty, myjki oraz latryny. W naszym środowisku od kilku lat na kwaterkę zapraszamy rodziców harcerek i harcerzy. Jest to czas, kiedy możemy wspólnie popracować i lepiej się poznać. Oczywiście nie trzeba przyjeżdżać na całą kwaterkę, można przyjechać na krótszy okres czasu – dzień, dwa lub trzy, w zależności od możliwości. Osoby, które pojechały na kwaterkę jeden raz, chętnie jeżdżą na nią w kolejnych latach – to dobry sposób na aktywny wypoczynek.

Jeżeli nie mają Państwo możliwości na przyjazd, bardzo mile widziana będzie również pomoc w przetransportowaniu nas na miejsce obozowe. W odróżnieniu od transportu uczestników autokarem, na kwaterkę dostać się musimy autami. Nasz tegoroczny obóz odbywa się w Strychach, gdzie podróż autem zajmuje poniżej dwóch godzin jazdy. Szczególnie zachęcamy właścicieli dużych samochodów.

Będziemy niezmiernie wdzięczni za każdą pomoc. Termin kwaterki to 06-10.07. Wyjazd wczesnym rankiem szóstego. 08-10.07 to weekend.

Czekamy na Państwa zgłoszenia do 9.06 !

P.S. Zgłoszenia i zapytania proszę kierować do drużynowego lub innego członka kadry (numery w zakładce kontakty na stronie drużyny)