Komunikat

Szanowni Państwo!

Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc.

Nasz szczep posiada znaczną ilość sprzętu obozowego, dzięki czemu jesteśmy w stanie samodzielnie organizować co roku obozy harcerskie oraz kolonie zuchowe. W skład sprzętu wchodzą wojskowe namioty typu dycha, materace, stelaże od namiotów, łóżka polowe, warniki, drewniane skrzynie ze sprzętem pionierskim (młotki, piły, siekiery, miarki, łopaty), świdry, sprzęt kuchenny oraz inne rzeczy niezbędne do zorganizowania letniego wypoczynku.

Do tej pory nas sprzęt trzymaliśmy w magazynie przy parafii Matki Bożej Różańcowej na Gumieńcach. W tym roku budynek ten ma zostać poddany rozbiórce. Ci z Państwa, którzy pomagali w pakowaniu lub rozpakowaniu sprzętu z obozu pamiętają na pewno wąskie schody i dość trudny dostęp do magazynu.

W związku z powyższą sytuacją poszukujemy suchego pomieszczenia o powierzchni 15-20m2, w którym moglibyśmy przez cały rok trzymać sprzęt, do którego moglibyśmy mieć dostęp. Pomieszczenie najlepiej, by znajdowało się na parterze i by można było do niego w niedalekiej odległości podstawić auto. W pomieszczeniu chcielibyśmy ustawić metalowe regały, na których poukładany byłby sprzęt, w szczególności materace i namioty.

Do tej pory kontaktowaliśmy się z seminarium, parafią Świętej Rodziny oraz jedną z poleconych nam szkół podstawowych. Niestety, w żadnym z tych miejsc nie otrzymaliśmy zgody na wynajem pomieszczenia.

Bardzo prosimy o pomoc w poszukiwaniu miejsca na magazyn. Czas na opuszczenie aktualnego magazynu mamy do końca czerwca. Jesteśmy w stanie zapłacić za wynajem.

Z góry dziękujemy za pomoc!
Prosimy o kontakt z dh Teresą Stawarz, 790300123