Komunikat kadry drużyny

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną władze związku podjęły decyzję o zawieszeniu działań jednostek Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej do dn. 29 marca. W związku z powyższym co najmniej do tego dnia odwołane zostają wszelkie bezpośrednie formy spotkań w ramach działalności drużyny. Uchwała naczelnictwa wprowadzająca ograniczenie w działalności jednostek dostępna jest TUTAJ.

Ponadto zwracamy się z prośbą do wszystkich członków drużyny – jest to czas kwarantanny i jako harcerze, odpowiedzialni obywatele powinniśmy potraktować sytuacją poważnie i zastosować się do zaleceń służb, tj. nie wychodzić bez potrzeby z domu, w szczególności w miejsca z dużymi skupiskami ludzi, jak kina, czy galerie handlowe. Wszelkie spotkania, w tym ze znajomymi, radzimy przenieść na inny czas lub odbyć je „zdalnie”. Co więcej czas ten jest próbą naszych ideałów – należy wykorzystać go, aby wspierać osoby, które jesteśmy w stanie – w szczególności rodzinę, bliskich, np. zajmując się młodszym rodzeństwem, kiedy rodzice są w pracy.

Kadra drużyny podejmuje działania mające na celu utrzymać działanie jednostki mimo braku spotkań. O wszystkich ewentualnych działaniach informować Was będą Wasi zastępowi 🙂

Czuwaj! Kadra 8 SDH „Płomień”